RSS
sobota, 10 grudnia 2011

To już jest koniec aktywnego prowadzenia bloga, ale nie koniec informowania mieszkańców Kaniowa o wydarzeniach i wielu istotnych kwestiach. Wręcz przeciwnie!

Zapraszam serdecznie wszystkich do odwiedzania nowego serwisu informacyjno-społecznościowego pod adresem:

www.gloskaniowa.blox.pl

19:43, grzegorz_wieczorek
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 grudnia 2011

 

W ostatnich dniach na blogu nie pojawiły się żadne artykuły. Nie pojawią się również w najbliższych dniach. A wszystko przez tworzenie nowego niezależnego serwisu internetowego dla mieszkańców Kaniowa.

Szczegóły już niebawem!

12:12, grzegorz_wieczorek
Link Komentarze (1) »
wtorek, 22 listopada 2011

Ogłoszone kilka dni wcześniej spotkanie z mieszkańcami w sprawie Publicznego Ośrodka Zdrowia w Kaniowie wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród kaniowskiej społeczności. Frekwencja była ponad trzykrotnie wyższa aniżeli na ostatnim Zebraniu Wiejskim. Nie pozwolimy na likwidację! To myśmy budowali ten ośrodek! - twardo za ośrodkiem stanęło około 100 osób, które przyszło na wtorkowe zebranie. Co na to władza?
środa, 16 listopada 2011

Nie chcemy być porównywani z Kompanią Węglową. Chcemy współpracy, jesteśmy otwarci na państwa postulaty i prośby, rozumiemy wasze obawy - te słowa często padały z ust przedstawicieli PG Silesia podczas wtorkowego spotkania w budynku OSP z mieszkańcami Kaniowa. A byli nimi: wiceprezes z Niemiec Thoralf Klehm, który przybył ze swoją tłumaczką oraz dyrektor Departamentu Gospodarki Złożem Szymon Adamecki i kierownik Działu Ochrony Terenu Górniczego Mariola Mizera.

Na zdjęciu po prawej prezes PG Silesia Jiri Pastika.
poniedziałek, 14 listopada 2011

W najbliższy wtorek, 15 listopada, o godz. 18 w sali OSP w Kaniowie odbędzie się spotkanie mieszkańców Kaniowa z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia. Tematem zebrania będzie omówienie planów eksploatacji węgla kamiennego pod naszym sołectwem.

17:37, grzegorz_wieczorek
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 listopada 2011

Dziś mija 93. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Również w naszej gminie oraz sołectwie lokalne władze złożyli pod pomnikami wieńce.

W Bestwinie pod pomnikiem kwiaty złożyli przedstawiciele Rady Sołeckiej: sołtys Marek Pękala, członek rady sołeckiej Grzegorz Wieczorek oraz radny powiatowy Józef Maziarz. Natomiast kwiaty pod pomnikiem poległych na cmentarzu w Kaniowie złożyli Marek Pękala i pełnomocnik wójta Artur Beniowski.
czwartek, 03 listopada 2011

...będzie piękna hala sportowa! Wreszcie po kilkunastu latach obietnic kolejnych lokalnych władz w Kaniowie doczekamy się hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. Jest to świetna wiadomość dla uczniów, sportowców oraz samych mieszkańców. A jeszcze niedawno budowa stanęła pod znakiem zapytania...

wtorek, 01 listopada 2011


Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to okazja nie tylko do głębokiej modlitwy za bliskich zmarłych, ale też refleksja nad własnym życiem, nad tym, aby pozostawić coś po sobie podczas tej ziemskiej wędrówki.

Każdy grób jest bolesną pamiątką dla osób, które zostały po tej stronie i cząstką naszej wspólnej historii.

Główne uroczystości na naszym cmentarzu odbędą się o godz. 14. Słowo Boże na Mszy Świętej wygłosi ksiądz prałat Henryk Satława, który przyjął chrzest w kaniowskim kościele, a na cmentarzu spoczywają jego rodzice. Obecnie pełni obowiązki kapłańskie w parafii w Cieszynie.

11:02, grzegorz_wieczorek
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 października 2011

W miniony piątek najmłodsza drużyna klubowa zakończyła swoje rozgrywki w 2011 roku. Żaki swój mecz rozgrywały na Orliku w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie po dzielnej walce w mocno okrojonym składzie ulegli gospodarzom 4:1.

środa, 26 października 2011


W naszym regionie jest kilku posłów na sejm RP, a ich wizyty na terenie naszego sołectwa są rzadkie, bądź nie ma ich w ogóle. Jest jednak poseł, który odwiedza naszą miejscowość kilka razy do roku, głównie na święta. O kim mowa? O Arturze Górskim, pośle Prawa i Sprawiedliwości z Warszawy.

- W Kaniowie naprawdę można odpocząć i się zrelaksować. Jak to się mówi – naładować baterie - mówi poseł Górski.

Zapraszam do przeczytania całego wywiadu z wielkim zwycięzcą ostatnich wyborów.


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23

Reklama
---------------
Miejsce na Twoją reklamę...
-----------------

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kilka słów o mnie
Grzegorz Wieczorek, 24 lata.

Jestem absolwentem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku filologia polska medialna.
Pracuję w firmie marketingowej w Bielsku-Białej. Interesuję się sportem, polityką oraz dziennikarstwem. Jestem członkiem Rady Sołeckiej w Kaniowie. A swoje sportowe zamiłowanie rozwijam pracą społeczną w klubie LKS "Przełom" Kaniów.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Rozrywka


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Wejścia zwykłe
Wejścia unikalne

Dodatki na bloga